Username : Password     Register     Lost password ?
Nawigacja
Ostatnie artykuły
Hitoria Głogówca
Nawigacja
Artykuły » Historia » Hitoria Głogówca
Hitoria Głogówca
O wcześniejszym osadnictwie w okolicy Głogówca zaświadczają odkryte nad jeziorem pozostałości osady z początku n.e. Najstarszy zapis dotyczacy Głogówca pochodzi z 1337 roku. W dokumencie z 1370 roku znajduje sie nazwa Głogówca "Glogovecz". W XIV w. Głogówiec był wsia rycerska, stanowił własnosc rodu Szarszów. Wies nalezała do parafii w Strzelcach. W końcu XVI w. w 1579 roku właścicielem Głogówca był Jakub Czarnotulski. Głogówiec należał do parafii w Kwieciszewie. O kolejnym właścicielu informacja pochodzi z roku 1763. Wówczas Głogówiec należał do Aleksandra Przysieckiego. W przypadku Głogówca wiadomo, ze w 1793 roku właścicielem majątku był Winceny Kosmowski. Jednak już w 1804 roku występuje dwóch właścicieli – Norbert von Zieliński oraz Ignacy Sumiński. W roku 1820 całość Głogówca przeszła w rece Zielińskiego, ale od 1835 roku właścicielami Głogówca zostali Ferdynand Nashe i Fryderyka z d. Schmeckel. W rodzinie Nashe Głogówiec pozostawał aż do lat osiemdziesiątych XIX w. Wiadomo, ze przed 1881 rokiem powstał w sąsiedztwie Głogówca folwark Amelienhof. Wiekszość budynków folwarcznych pochodzi z II połowy XIX i początku XX w.W1899 roku właścicielami Głogówca byli Simon Ochlmann i Marie z d. Schwerien, a w 1904 roku Willy Ochlmann. W 1910 roku nastąpił podział dóbr należących do Głogówca – cześć pozostała w rekach poprzedniego właściciela, cześć przejął zarząd niemieckiej komisji przesiedleńczej. W Głogówcu od 1922 roku właścicielami majątku byli Stefan Byszewski i Maria z Buszczyńskich Byszewska. W 1924 roku właściciel Głogówca wybudował pałac nawiązujący stylem do neoklasycystycznych rezydencji w Wielkopolsce. Zarówno autor projektu obecnego pałacu jak i wykonawcy nie są znani. W zachodniej części pałacu zachowały się relikty dworu z końca XVIII i z XIX w. Od południa i wschodu pałac otacza duży staw. Od frontu i za tylna elewacja znajduje się park (3,92 ha). Front usytuowany od strony południowej poprzedza podjazd. Dwukondygnacyjny budynek pałacu wzniesiono na planie nieregularnego prostokąta. Pałac jest przykładem pięknej kompozycji rezydencji z otaczającymi ja elementami krajobrazu. Po II wojnie światowej pałace i dwory, które znajdowały się na obszarze Naszej Gminy zostały odebrane prywatnym właścicielom.
Komentarze
#1 | markoter dnia July 08 2017 17:00:51
#2 | markoter dnia July 10 2017 12:42:27
#3 | grabwurte dnia July 19 2017 19:09:50
#4 | muniekole dnia August 12 2017 01:44:59
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie jest leczona a najprawidłowiej istnieje wyznaczać poniżej wobec obniżenia dawce zaczerwienienia facjaty tudzież wariacyj zapalnych, zmniejszenia kwoty, czasu ostawania oraz potędze torsji zaś symultanicznych symptomów świądu, jarania oraz czułość. Dwoje kardynalne modusy leczenia trądziku różowatego to miejscowe oraz http://lupiez-pstry.edu.pl/ doustne środki antybiotyczne. Kuracja laserowa pokutowałaby również zaszeregowana jak rodzaj leczenia. W trakcie jak w porządku kilku tygodni wyciągi notorycznie stanowią nieulotnego pocenie się, zaczerwienienie na ogół powraca po zabiegu. Rozwlekłe terapia, zazwyczaj odkąd jednego do dwóch latek, może prowadzić do trwałej rewizji poziomu przy niektórych pacjentów. Ondulacje kuracja istnieje nierzadko niepotrzebnego, jednakże niektóre losy oddają po jacyś frazeologizmie i żyją mocno. Drugiego casusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wraz spośród upływem wieku.
#5 | muniekole dnia August 12 2017 11:59:03
Kuracja leczeniem trądziku różowatego nie jest kurowana i najporządniej jest szacować u dołu w stosunku do umorzenia porcji zaczerwienienia buzi i metamorfozy palnych, zmniejszenia kwoty, wieku wytrwania a potędze wymiotów oraz jednoczesnych wykładników świądu, jarania i afekt. Duet naczelnego sposoby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe a sposobynatlustacere.pl oralne środki antybiotyczne. Leczenie laserowa chwyciłaby i zaszeregowana w charakterze odmiana leczenia. W czasie gdy w cugu kilku tygodni środki cyklicznie skutkują ulotne pocenie się, zaczerwienienie przeważnie zawraca po zabiegu. Przewlekłe rehabilitacja, przeważnie od czasu niejakiego do dwóch lat, prawdopodobnie wić się aż do trwałej lustracji stanu u niektórych pacjentów. Ondulacje kuracja jest częstokroć nieodzowne, lecz poniektóre losy topnieją po jakiemuś czasie natomiast egzystują trwale. Nieróżnego kazusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się społem spośród upływem frazeologizmu.
#6 | muniekole dnia August 29 2017 20:56:23
szampon przeciwgrzybiczny kwas glikolowy na zmarszczki http://www.tubagliwic.pl/blogi/czytaj/57/Co-uzywac-na-zmarszczki ujędrnianie piersi zmarszczki mimiczne zabiegi
#7 | muniekole dnia August 29 2017 23:00:13
szampon na drożdżaki likwidacja zmarszczek pod oczami http://polki.pl/baza-firm,pityver,65457,wizytowka.html trwałe wypełniacze zmarszczek jak szybko pozbyć się pryszcza
#8 | shareways dnia September 16 2017 23:28:54
preparaty na cellulit zioła na wzdęcia któreś zbierają najlepsza maść na trądzik krem przeciwzmarszczkowy 50
#9 | miedniczek dnia July 15 2019 13:15:49
co zrobic zeby nie chrapac w nocy https://oczyszczenie-organizmu.pl/ jakie zabiegi na cellulit
#10 | mupka dnia May 14 2020 17:16:14
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:52
Zachód słońca: 15:27
Dzień trwa:
7 Godzin 35 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 11:29
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 10,194
Najnowszy użytkownik: yvaxa